Amphenol Anytek YK6021933000G
Part No.:
YK6021933000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Barrier Blocks
Package:
Description:
CONN BARRIER STRP 19CIRC 0.394"
Shipping
YK6021933000G Information
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
YK602
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Terminal Block Type:
Barrier Block
Number of Circuits:
19
Number of Wire Entries:
19
Pitch:
0.394" (10.00mm)
Number of Rows:
1
Current Rating (Amps):
20A
Voltage Rating:
300V