Amphenol Anytek YK6021833000G
Part No.:
YK6021833000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Barrier Blocks
Package:
Description:
CONN BARRIER STRP 18CIRC 0.394"
Shipping
YK6021833000G Information
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
YK602
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Terminal Block Type:
Barrier Block
Number of Circuits:
18
Number of Wire Entries:
18
Pitch:
0.394" (10.00mm)
Number of Rows:
1
Current Rating (Amps):
20A
Voltage Rating:
300V