Amphenol Anytek YK6021313000G
Part No.:
YK6021313000G
Description:
CONN BARRIER STRP 13CIRC 0.394"
Shipping
YK6021313000G Information
Series:
YK602
Number of Circuits:
13
Number of Wire Entries:
13
Pitch:
0.394" (10.00mm)
Current Rating (Amps):
20A
Voltage Rating:
300V