Amphenol Anytek YK6012103000G
Part No.:
YK6012103000G
Description:
CONN BARRIER STRP 21CIRC 0.394"
Shipping
YK6012103000G Information
Series:
YK601
Number of Circuits:
21
Number of Wire Entries:
21
Pitch:
0.394" (10.00mm)
Current Rating (Amps):
20A
Voltage Rating:
300V