Amphenol Anytek YK5131603000G
Part No.:
YK5131603000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Barrier Blocks
Package:
Description:
CONN BARRIER STRP 16CIRC 0.374"
Shipping
YK5131603000G Information
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
YK513
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Terminal Block Type:
Barrier Block
Number of Circuits:
16
Number of Wire Entries:
16
Pitch:
0.374" (9.50mm)
Number of Rows:
1
Current Rating (Amps):
30A
Voltage Rating:
300V