Amphenol Anytek YK50A1623000G
Part No.:
YK50A1623000G
Description:
CONN BARRIER STRP 16CIRC 0.374"
Shipping
YK50A1623000G Information
Series:
YK50A
Number of Circuits:
16
Number of Wire Entries:
16
Pitch:
0.374" (9.50mm)
Current Rating (Amps):
30A
Voltage Rating:
300V