Amphenol Anytek YK5042903000G
Part No.:
YK5042903000G
Description:
CONN BARRIER STRP 29CIRC 0.374"
Shipping
YK5042903000G Information
Number of Circuits:
29
Number of Wire Entries:
29
Pitch:
0.374" (9.50mm)
Current Rating (Amps):
20A
Voltage Rating:
300V