Amphenol Anytek YK5042503000G
Part No.:
YK5042503000G
Description:
CONN BARRIER STRP 25CIRC 0.374"
Shipping
YK5042503000G Information
Number of Circuits:
25
Number of Wire Entries:
25
Pitch:
0.374" (9.50mm)
Current Rating (Amps):
20A
Voltage Rating:
300V