Amphenol Anytek YK44A2103000G
Part No.:
YK44A2103000G
Description:
CONN BARRIER STRP 21CIRC 0.374"
Shipping
YK44A2103000G Information
Series:
YK44A
Number of Circuits:
21
Number of Wire Entries:
21
Pitch:
0.374" (9.50mm)
Current Rating (Amps):
25A
Voltage Rating:
300V