Amphenol Anytek YK4412703000G
Part No.:
YK4412703000G
Description:
CONN BARRIER STRP 27CIRC 0.374"
Shipping
YK4412703000G Information
Series:
YK441
Number of Circuits:
27
Number of Wire Entries:
27
Pitch:
0.374" (9.50mm)
Current Rating (Amps):
30A
Voltage Rating:
300V