Amphenol Anytek YK4112003000G
Part No.:
YK4112003000G
Description:
CONN BARRIER STRP 20CIRC 0.325"
Shipping
YK4112003000G Information
Series:
YK411
Number of Circuits:
20
Number of Wire Entries:
20
Pitch:
0.325" (8.26mm)
Current Rating (Amps):
20A
Voltage Rating:
300V