Amphenol Anytek YK4032313000G
Part No.:
YK4032313000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Barrier Blocks
Package:
Description:
CONN BARRIER STRP 23CIRC 0.325"
Shipping
YK4032313000G Information
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
YK403
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Terminal Block Type:
Barrier Block
Number of Circuits:
23
Number of Wire Entries:
23
Pitch:
0.325" (8.26mm)
Number of Rows:
1
Current Rating (Amps):
20A
Voltage Rating:
300V