Amphenol Anytek YK3352903000G
Part No.:
YK3352903000G
Description:
CONN BARRIER STRP 29CIRC 0.325"
Shipping
YK3352903000G Information
Series:
YK335
Number of Circuits:
29
Number of Wire Entries:
29
Pitch:
0.325" (8.26mm)
Current Rating (Amps):
20A
Voltage Rating:
300V