Amphenol Anytek YK3152533000G
Part No.:
YK3152533000G
Description:
CONN BARRIER STRIP 25CIRC 0.3"
Shipping
YK3152533000G Information
Series:
YK315
Number of Circuits:
25
Number of Wire Entries:
25
Pitch:
0.300" (7.62mm)
Current Rating (Amps):
15A
Voltage Rating:
250V