Amphenol Anytek YK3142903000G
Part No.:
YK3142903000G
Description:
CONN BARRIER STRIP 29CIRC 0.3"
Shipping
YK3142903000G Information
Series:
YK314
Number of Circuits:
29
Number of Wire Entries:
29
Pitch:
0.300" (7.62mm)
Current Rating (Amps):
15A
Voltage Rating:
250V