Amphenol Anytek YK3142703000G
Part No.:
YK3142703000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Barrier Blocks
Package:
Description:
CONN BARRIER STRIP 27CIRC 0.3"
Shipping
YK3142703000G Information
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
YK314
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Terminal Block Type:
Barrier Block
Number of Circuits:
27
Number of Wire Entries:
27
Pitch:
0.300" (7.62mm)
Number of Rows:
1
Current Rating (Amps):
15A
Voltage Rating:
250V