Amphenol Anytek YK3112803000G
Part No.:
YK3112803000G
Description:
CONN BARRIER STRIP 28CIRC 0.3"
Shipping
YK3112803000G Information
Series:
YK311
Number of Circuits:
28
Number of Wire Entries:
28
Pitch:
0.300" (7.62mm)
Current Rating (Amps):
15A
Voltage Rating:
250V