Amphenol Anytek YK2112903000G
Part No.:
YK2112903000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Barrier Blocks
Package:
Description:
CONN BARRIER STRIP 29CIRC 0.25"
Shipping
YK2112903000G Information
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
YK211
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Terminal Block Type:
Barrier Block
Number of Circuits:
29
Number of Wire Entries:
29
Pitch:
0.250" (6.35mm)
Number of Rows:
1
Current Rating (Amps):
10A
Voltage Rating:
300V