YASS112DM00L01.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | YASS112DM00L01 |
| Manufacturer | YuanZe |
| Series | - |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| Coil Type | - |
| Coil Current | 50 mA |
| Coil Voltage | 12VDC |
| Contact Form | SPST-NO (1 Form A) |
| Contact Rating (Current) | 20 A |
| Switching Voltage | - |
| Must Operate Voltage | 9 VDC |
| Must Release Voltage | 0.6 VDC |
| Operate Time | 10 ms |
| Release Time | 5 ms |
| Features | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Termination Style | PC Pin |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
The following parts include "YASS112DM00L01" in Silicon Labs YASS112DM00L01.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.