VPG Foil Resistors Y47939K75000V0L
Part No.:
Y47939K75000V0L
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Description:
RCK02A 9K7500 0.005%
Shipping
Y47939K75000V0L Information
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Series:
RCK
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
9.75 kOhms
Tolerance:
±0.005%
Power (Watts):
0.6W
Composition:
Metal Foil
Features:
Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Radial
Size / Dimension:
0.300" L x 0.098" W (7.62mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)