VPG Foil Resistors Y407350R0000A9W
Part No.:
Y407350R0000A9W
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
RES SMD 50 OHM 0.05% 0.3W 1206
Shipping
Y407350R0000A9W Information
Series:
FRFC
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tray
Resistance:
50 Ohms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.3W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
Ratings:
1206
Size / Dimension:
0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.64mm)