VPG Foil Resistors Y4021221R000A0R
Part No.:
Y4021221R000A0R
Description:
FRSM0603 221R00 TCR0.2 0.05% B T
Shipping
Y4021221R000A0R Information
Resistance:
221 Ohms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.64mm)