VPG Foil Resistors Y4021200R000B0W
Part No.:
Y4021200R000B0W
Description:
RES SMD 200 OHM 0.1% 1/10W 0603
Shipping
Y4021200R000B0W Information
Packaging:
Tray
Resistance:
200 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Features:
Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.64mm)