VPG Foil Resistors Y174680K0000B9R
Part No.:
Y174680K0000B9R
Description:
RES SMD 80K OHM 0.1% 0.4W J LEAD
Shipping
Y174680K0000B9R Information
Resistance:
80 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.4W, 2/5W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)