VPG Foil Resistors Y174647K5000B9R
Part No.:
Y174647K5000B9R
Description:
RES SMD 47.5K OHM 0.4W 3017
Shipping
Y174647K5000B9R Information
Resistance:
47.5 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.4W, 2/5W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)