VPG Foil Resistors Y174622R0000D9R
Part No.:
Y174622R0000D9R
Description:
RES SMD 22 OHM 0.5% 0.6W J LEAD
Shipping
Y174622R0000D9R Information
Resistance:
22 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)