VPG Foil Resistors Y1746200R000F0R
Part No.:
Y1746200R000F0R
Description:
RES SMD 200 OHM 1% 0.6W J LEAD
Shipping
Y1746200R000F0R Information
Resistance:
200 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)