VPG Foil Resistors Y163210K0000T0R
Part No.:
Y163210K0000T0R
Description:
RES SMD 10K OHM 0.01% 0.4W 2010
Shipping
Y163210K0000T0R Information
Resistance:
10 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.4W, 2/5W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.64mm)