VPG Foil Resistors Y163210K0000C9R
Part No.:
Y163210K0000C9R
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
2010 (5025 Metric)
Description:
RES SMD 10K OHM 0.25% 0.4W 2010
Shipping
Y163210K0000C9R Information
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Series:
VFCP
Package/Case:
2010 (5025 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Last Time Buy
Resistance:
10 kOhms
Tolerance:
±0.25%
Power (Watts):
0.4W, 2/5W
Composition:
Metal Foil
Features:
Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
Ratings:
2010
Size / Dimension:
0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.64mm)