VPG Foil Resistors Y16304K64000T9R
Part No.:
Y16304K64000T9R
Description:
RES SMD 4.64KOHM 0.01% 1/4W 1206
Shipping
Y16304K64000T9R Information
Resistance:
4.64 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.64mm)