VPG Foil Resistors Y162930R9000B9W
Part No.:
Y162930R9000B9W
Description:
RES SMD 30.9 OHM 0.1% 1/10W 0805
Shipping
Y162930R9000B9W Information
Packaging:
Tray
Product Status:
Last Time Buy
Resistance:
30.9 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.24mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.64mm)