VPG Foil Resistors Y1629300R000T0W
Part No.:
Y1629300R000T0W
Description:
VFCP0805 300R00 TCR0.2 0.01% B W
Shipping
Y1629300R000T0W Information
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
300 Ohms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.24mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.64mm)