VPG Foil Resistors Y16253K09000B0R
Part No.:
Y16253K09000B0R
Description:
RES SMD 3.09K OHM 0.1% 0.3W 1206
Shipping
Y16253K09000B0R Information
Resistance:
3.09 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.3W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.64mm)