VPG Foil Resistors Y1625100R000A0R
Part No.:
Y1625100R000A0R
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
RES SMD 100 OHM 0.05% 0.3W 01206
Shipping
Y1625100R000A0R Information
Manufacturer:
VPG Foil Resistors
Series:
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Last Time Buy
Resistance:
100 Ohms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.3W
Composition:
Metal Foil
Features:
Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
Ratings:
1206
Size / Dimension:
0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.64mm)