VPG Foil Resistors Y1624680R000F9R
Part No.:
Y1624680R000F9R
Description:
RES SMD 680 OHM 1% 1/5W 0805
Shipping
Y1624680R000F9R Information
Resistance:
680 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.2W, 1/5W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.64mm)