VPG Foil Resistors Y150817K7650BP1R
Part No.:
Y150817K7650BP1R
Description:
RNC90T17K765BP 157372
Shipping
Y150817K7650BP1R Information
Resistance:
17.765 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.6W
Features:
Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-50°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)