VPG Foil Resistors Y14554K22000Q0R
Part No.:
Y14554K22000Q0R
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
Nonstandard
Description:
RES SMD 4.22KOHM 0.02% 1/5W 1506
Shipping
Y14554K22000Q0R Information
Series:
VSM
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
4.22 kOhms
Tolerance:
±0.02%
Power (Watts):
0.2W, 1/5W
Features:
Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
Ratings:
1506
Size / Dimension:
0.150" L x 0.062" W (3.81mm x 1.57mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.64mm)