VPG Foil Resistors Y1453509R764A9L
Part No.:
Y1453509R764A9L
Description:
RES 509.764 OHM 0.6W 0.05% RAD
Shipping
Y1453509R764A9L Information
Resistance:
509.764 Ohms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.6W
Features:
Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)