VPG Foil Resistors Y145340K0000F9L
Part No.:
Y145340K0000F9L
Description:
RES 40K OHM 0.6W 1% RADIAL
Shipping
Y145340K0000F9L Information
Resistance:
40 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)