VPG Foil Resistors Y1453366R000T0L
Part No.:
Y1453366R000T0L
Description:
Z201 366R00 0.01%
Shipping
Y1453366R000T0L Information
Resistance:
366 Ohms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.6W
Features:
Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)