VPG Foil Resistors Y1453247R090V9L
Part No.:
Y1453247R090V9L
Description:
Z201T 247R090 0.005%
Shipping
Y1453247R090V9L Information
Resistance:
247.09 Ohms
Tolerance:
±0.005%
Power (Watts):
0.6W
Features:
Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)