VPG Foil Resistors Y14531K40000T9L
Part No.:
Y14531K40000T9L
Description:
Z201T 1K4000 0.01%
Shipping
Y14531K40000T9L Information
Resistance:
1.4 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)