VPG Foil Resistors Y14531K07790A9L
Part No.:
Y14531K07790A9L
Description:
RES 1.0779K OHM 0.05% 0.6W RAD
Shipping
Y14531K07790A9L Information
Resistance:
1.0779 kOhms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)