VPG Foil Resistors Y145313K0000T9L
Part No.:
Y145313K0000T9L
Description:
Z201T 13K000 0.01%
Shipping
Y145313K0000T9L Information
Resistance:
13 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.6W
Features:
Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)