VPG Foil Resistors Y1446146R068V0L
Part No.:
Y1446146R068V0L
Description:
Z203L 146R068 0.005%
Shipping
Y1446146R068V0L Information
Resistance:
146.068 Ohms
Tolerance:
±0.005%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)