VPG Foil Resistors Y1445350R000Q9L
Part No.:
Y1445350R000Q9L
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Description:
RES 350 OHM 0.6W 0.02% RADIAL
Shipping
Y1445350R000Q9L Information
Series:
Z203
Packaging:
Bulk
Resistance:
350 Ohms
Tolerance:
±0.02%
Power (Watts):
0.6W
Features:
Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±0.2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)