VPG Foil Resistors Y144221K5000A0L
Part No.:
Y144221K5000A0L
Description:
RS92N 21K500 0.05%
Shipping
Y144221K5000A0L Information
Resistance:
21.5 kOhms
Tolerance:
±0.05%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.295" L x 0.098" W (7.50mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)