VPG Foil Resistors Y11894K99000FR13L
Part No.:
Y11894K99000FR13L
Description:
RNC90Z4K9900FR SLDC 155585
Shipping
Y11894K99000FR13L Information
Resistance:
4.99 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-50°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Failure Rate:
R (0.01%)