VPG Foil Resistors Y112120K0000F9R
Part No.:
Y112120K0000F9R
Description:
RES SMD 20K OHM 1% 0.16W J LEAD
Shipping
Y112120K0000F9R Information
Resistance:
20 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.16W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.79mm)