VPG Foil Resistors Y112115K0000B9R
Part No.:
Y112115K0000B9R
Description:
RES SMD 15KOHM 0.1% 0.16W J LEAD
Shipping
Y112115K0000B9R Information
Resistance:
15 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.16W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.79mm)